Асоціація УРАН

Федерація ПЕАНО

Федерація посвідчення електронних акаунтів для науки та освіти «ПЕАНО» - це консорціум организацій (юридичних осіб), створений Асоціацією УРАН без утворення самостійної юридичної особи. Асоціація УРАН є Координатором Федерації. Основною метою ПЕАНО є полегшення доступу до розподілених електронних ресурсів учасникам федерації.

Окрім Координатора, до Федерації ПЕАНО входять організації-учасники ще двох типів: Постачальники Посвідчень та Постачальники Послуг.

За допомогою Інфраструктури Автентифікації та Авторизації ПЕАНО користувачі членів Федерації можуть отримувати послуги в безпечний і конфіденційний спосіб, використовуючи лише акаунт (обліковий запис) в своїй установі за допомогою технології SSO (Single Sign-On), яка дозволяє користувачеві переходити з одної системи в іншу без повторної автентифікації: користувачеві буде достатньо ввести логін/пароль лише раз для однієї із систем і він матиме доступ до всіх інших. Таким чином, для доступу до Постачальника Послуг кінцевий користувач не має потреби зберігати будь-які додаткові або особливі логіни та паролі. На той час, як він є користувачем організації - Постачальника Посвідчень, він може застосовувати з'єднання через Федерацію і отримувати послуги базуючись на своїй належності до цієї організації.

Постачальниками Послуг ПЕАНО можуть бути будь-які організації, незалежно від їх членства в Асоціації УРАН. Постачальниками Посвідчень ПЕАНО можуть бути тільки Асоціація УРАН або її члени. Асоціація УРАН або будь-який її член може виступати одночасно як Постачальник і Послуг і Посвідчень.

Федерація ПЕАНО бере участь в eduGAIN (Education and Global Authentication Infrastructure), міжфедераційному сервісі GÉANT, який поєднує аналогічні федерації інших країн, спрощуючи глобальній науково-дослідницькій та освітній спільноті доступ до контенту, послуг і ресурсів.

Детальніше див. www.peano.uran.ua.

Федерація
Посвідчення  Електронних  Акаунтів  для  Науки  та  ОсвітиIdentity  Federation  for  Science  and  Education  «PEANO»