Новини та діяльність 2013-2021

2021

17 грудня 2021. Належний рівень якості послуги із доступу до Інтернету в мережі УРАН підтверджено випробуваннями Державного підприємства «Український державний центр радіочастот». Див. Протокол.
14 вересня 2021. Введені в дію два канали до GEANT, що термінуються на маршрутизаторах в Кишиневі (Молдова) та Познані (Польща). Заради цього придбані права на використання двох довжин хвиль ("лямбда") із загального пулу DWDM у волоконно-оптичних лініях зв'язку по обох напрямках. Маршрутизатор УРАН в Києві підключено до кожного з каналів на швидкості 100 Гбіт/с з можливістю збільшення пропускної спроможності до 400 Гбіт/с за умови відповідної заміни приймально-передавальних модулів. Детальніше див. публікацію на Панорамі УРАН.
26 травня 2021. Відбувся вебінар "eduGAIN - ваш ключ до міжнародних науково-освітніх сервісів". Див. архів.
25 березня 2021. Відбувся вебінар "Сервіси онлайн навчання та спілкування для науки і освіти". Практичні аспекти роботи з сервісами eduMEET та WebClass (загальні відомості, демонстрація роботи). Див. архів.
5 лютого 2021. В одеському міському сегменті мережі УРАН вперше запроваджено з'єднання за технологією CWDM. Побудовано фрагмент PON (Passive Optic Network) з можливістю переходу від поточної швидкості 1 Гбіт/с до 10Гбіт/с.

2020

17 грудня 2020. За підтримки Міністерства освіти і науки України, Асоціації GÉANT, а також партнерів по проекту EaPConnect, що фінансується ЄС, відбувся вебінар "Що таке Національна науково-освітня мережа і чим вона корисна". Див. архів.
21 жовтня 2020. Відбито найпотужнішу за час існування УРАН DDoS-атаку на мережу КПІ імені Ігоря Сікорського, трафік якої проходить через мережу УРАН. Паразитний трафік досягав 18 Гбіт/с. До кіберполіції направлена заява про скоєння злочину.
14 липня 2020. Канал до пан-Європейської науково-освітньої мережі GÉANT з точкою підключення у Відні розширено з 10 до 20 Гбіт/с. Таке розширення, зокрема, надасть дослідникам ННЦ "Харківський фізико-технічний інститут" додаткові можливості для обробки експериментальних даних з Великого Адронного Колайдера (LHC) завдяки збільшенню швидкості взаємоз'єднання зі спеціалізованою мережею LHCONE.
1 липня 2020. Проект EaPConnect подовжено. Передбачається, що його друга фаза EaPConnect2, яка фінансується в межах ініціативи ЄС EU4Digital, триватиме 5 років.
23 березня 2020. Запроваджено сервіс eduMEET, платформу для відеоконференцій від проекта GÉANT. Вона має лише базовий функціонал, але за рахунок цього не перевантажує процесор і працює швидко на будь-якому пристрої (комп'ютері, смартфоні, планшеті тощо). Ідеально підходить для швидких групових зустрічей без попередньої підготовки, оскільки завдяки простому інтерфейсу не потребує навчання учасників. На відміну від більш багатофункціонального WebClass не вимагає реєстрації через eduGAIN, тобто доступ до eduMEET відкритий для всіх бажаючих. На час дії карантину у зв’язку з пандемією COVID-19 сервіс eduMEET надаватиметься безкоштовно.
13 березня 2020. Зважаючи на пандемію коронавірусу і підтримуючи зусилля світової та національної спільнот стримати розповсюдження хвороби, Асоціація УРАН переводить частину працівників у режим віддаленої роботи. Це жодним чином не позначиться на роботі наших сервісів. Для забезпечення додаткової стабільності мережі та сервісів протягом дії карантину ми призупиняємо будь-які роботи по перебудові та поліпшенню мережевої архітектури, за винятком критично необхідного обслуговування. Технічний відділ продовжить надавати підтримку клієнтам. Ми, як і раніше, приймаємо дзвінки по телефону (044) 204-9816 і оперативно реагуємо на повідомлення, надіслані на електронну адресу

Адміністративний персонал переважно працюватиме з дому та спілкуватиметься з клієнтами онлайн - через електронну пошту, месенджери і т.і. З будь-якими організаційними або адміністративними питаннями ви можете звернутись за електронною адресою

Здоров’я людини є найвищим пріоритетом. Ми щодня стежимо за інформацією ВООЗ і уряду України щодо розвитку пандемії і діємо згідно з їхніми рекомендацями. Питання про проведення щорічних загальних зборів буде вирішене пізніше, в залежності від розвитку ситуації.

Ми залишаємося на зв'язку і бажаємо вам міцного здоров'я!

2019

Вересень 2019. Запроваджено новий інформаційний сайт УРАН https://panorama.uran.ua/. На ньому публікуватимуться новини, обговорення, інформація про конференції, вебінари та інші події в світі телекомунікацій та науково-освітніх мереж, досвід співробітництва з членами Асоціації УРАН з України та партнерськими науково-освітніми мережами інших країн, а також хід виконання спільних міжнародних проектів.
12 липня 2019. Введено в експлуатацію український сервер служби PMP (Performance Measurement Platform, Платформа вимірювання мережевої продуктивності). Цей сервіс є одним из проектів GÉANT і має на меті вимірювання основних пережевих показників між вузлами мережі GÉANT для відслідковування стану мережі та визначення проблемних ділянок.
3 липня 2019. Запроваджено сервіс eduroam managed IdP для підключення до глобальної системи Wi-Fi роумінгу eduroam невеликих науково-освітніх установ. За цією технологією до eduroam підключено Інститут магнетизму НАН та МОН України та Миколаївську астрономічну обсерваторію, на території якої налаштована точка доступу до eduroam, що відображається на глобальній карті.
23 квітня 2019. Відбулися загальні збори Асоціації УРАН. Див. архів.
15 березня 2019. Міністерство освіти і науки України разом із Українським інститутом науково-технічної експертизи та інформації в рамках тижня Відкритого уряду України провели науково-практичну конференцію «Національний репозитарій академічних текстів та цифрові сервіси відкритої науки». Керівник технічного відділу Асоціації УРАН Є. Преображенський розповів про цифрові сервіси УРАН і GÉANT, їх корисність для освіти і науки. Див. архів

2018

Вересень 2018. Одеська національна академія зв'язку ім. О.С. Попова (ОНАЗ) підключилась до сервісу eduroam. В Одесі ОНАЗ забезпечує доступ до eduroam на 18 точках.
4 вересня 2018. Мережа УРАН встановила пірінг з відомою американською компанією Cloudflare, яка надає послуги CDN (Content Delivery Network), нейтралізації DDoS-атак, Інтернет-захисту сервісів. Для користувачів УРАН це означає швидкий доступ до величезної кількості WEB-ресурсів (близько 6 мільйонів сайтів), які використовують CDN-сервіс Cloudflare.
Вересень 2018. За підтримки проекту ЕаPСоnnect придбано та введено в експлуатацію магістральний маршрутизатор Juniper MX-240, здатний забезпечити маршрутизацію пакетів із загальною смугою пропускання до 1.5 Тбіт/с агрегованого трафіку. Детальніше див. прес-реліз.
9 серпня 2018. Відбувся он-лайн семінар з нового сервісу для користувачів мережі УРАН, Penetration Test, для оцінювання захищеності локальної мережі шляхом моделювання дій зовнішніх зловмисників з проникнення у неї. Серед учасників були представники провідних ВНЗ України з різних міст (Києва, Херсона, Запоріжжя, Луцька, Покровська та ін.). На семінарі обговорювалися основні принципи роботи сервісу.
Червень 2018. До проекту eduroam підключено Національний авіаційний університет. В Києві з'явилося 8 нових точок доступу, якими можуть скористатися учасники проекту. Підключення серверів здійснено як в IPv4, так і в IPv6.
4 травня 2018. Завершено 1-го тур розгляду попередніх проектних пропозицій програми Enlighten Your Research проекту EaPConnect EYR @ EaP2018. До подачі остаточних пропозицій запрошені автори 6 проектів з України.
26 квітня 2018. Відбулися загальні збори Асоціації УРАН. Див. архів.
Березень 2018. Введено в експлуатацію оновлений сервіс відеоконференцій WebClass на базі BigBlueButton 2.0, розміщений на платформі хмарних обчислень OpenStack УРАН. З використанням цього сервісу 20 березня 2018 року Департамент освіти і науки Київської обласної державної адміністрації провів он-лайн нараду-семінар з керівниками структурних підрозділів. Загальна кількість учасників наради - 46. Це максимальне число абонентів, що одночасно брали участь у відеоконференції, за весь час існування цього серісу УРАН.
Січень 2018. В рамках проекту EaPConnect запроваджено новий сервіс FileSender пересилання великих об’ємів даних з підключенням через eduGAIN. До сервісу вже долучилися Постачальники Посвідчень (Identity Providers, IdP) науково-освітніх мереж Молдови, Грузії та Вірменії.

2017

Грудень 2017. В рамках проекту EaPConnect отримана партія серверів для мережі УРАН та проведена їх митна очистка. Завдяки новому обладнанню, установленому в Головному центрі керування мережею УРАН, знижено ціни на послуги з надання виділених віртуальних комп'ютерів. Див. додаткові телекомунікаційні послуги.
20 грудня 2017. Асоціація УРАН спільно з КПІ ім. Ігоря Сікорського провела Школу-семінар «eduroam та інші сервіси УРАН» з можливістю участі як очно в аудиторії, так і підключення онлайн через сервер відеоконференцій УРАН. Див. архів.
Листопад 2017. Розроблені проекти розгортання Wi-Fi мереж із зоною eduroam для Всеукраїнськогоо клінічного медико-реабілітаційного кардіохірургічного центру МОЗ України та Київського палацу дітей та юнацтва. Технічна документація передана замовникам.
Вересень 2017. У Києві через оптичне з'єднання до мережі УРАН підключено Всеукраїнський клінічний медико-реабілітаційний кардіохірургічний центр МОЗ України
Серпень 2017. У Києві через оптичне з'єднання на швидкості 10 Гбіт/с до мережі УРАН підключено Національний університет оборони України ім. Івана Черняховського, що є провідним військовим навчальним закладом України, учасником Програми підвищення якості оборонної освіти НАТО (NATO Defence Education Enhancement Programme, DEEP)
27 квітня 2017. Відбулися загальні збори Асоціації УРАН. Див. архів.

2016

5 липня 2016. Постановою Верховного суду України завершено спір з Державною податковою інспекцією в Солом'янському районі м. Києва стосовно податкових повідомлень-рішень, незаконно винесених Асоціації УРАН в 2013 р.
Червень 2016. В мережі УРАН впроваджено новий сервіс відеоконференцій на базі програмного забезпечення BigBlueButton. Він замінить попередню систему Tixeo.
Травень 2016. Запроваджено мережевий сервіс eduroam, який дозволяє користувачам з науково-освітніх установ отримувати по всьому світу Інтернет-доступ через будь-яку Wi-Fi мережу, підключену до eduroam в рамках відповідного міжнародного проекту GÉANT.
21 квітня 2016. Відбулися загальні збори Асоціації УРАН. Див. архів.
Лютий 2016. У Києві через оптичне з'єднання на швидкості 10 Гбіт/с до мережі УРАН підключено Національний інститут фтизіатрії і пульмонології імені Ф. Г. Яновського НАМН України.

2015

Грудень 2015. Асоціація УРАН спільно з ГО «ЕЛібУкр», Національною бібліотекою України ім. Вернадського та Науковою бібліотекою ім. Максимовича КНУ ім. Шевченка увійшла в число засновників консорціуму e-VERUM, головною метою якого є є покращення забезпечення електронними інформаційними ресурсами університетських та науково-дослідних установ України, підвищення продуктивності та ефективності діяльності вчених, сприяння збільшенню числа публікацій у провідних наукових виданнях, поліпшення показників української науки в міжнародних рейтингах.
Серпень 2015. В Одесі через оптичне з’єднання до мережі УРАН підключені 4 навчальних корпуси Південноукраїнського державного педагогічного університету ім Ушинського.
Липень 2015. Початок проекту EaPConnect за участю Ассоціації УРАН. Метою проекта є:
  • створення і експлуатація високошвидкісної інтернет-мережі для науки і освіти в шести країнах Східного партнерства з ЄС: Білорусі, Україні, Молдові, Грузії, Вірменії та Азербайджані;
  • інтеграція національних науково-освітніх мереж региону з пан-Європейською мережею GÉANT; зниження рівня "цифрового розмежування";
  • спрощення участі месцевих науковців, студентів та викладачів у міжнародному науково-освітньому співробітництві;
  • розгортання сервісу eduroam та стимулювання впровадженняя інших сервісів GÉANT.


2014

Вересень 2014. Внаслідок російської окупації Донбасу призупинено функціонування мережі УРАН в Донецьку.
Серпень 2014. Запроваджено мережевий сервіс Федерації посвідчення електронних акаунтів для науки та освіти «ПЕАНО» на базі забезпечуваного GÉANT сервісу eduGAIN.
Травень 2014. Внаслідок російської окупації Криму призупинено функціонування мережі УРАН в Симферополі та Севастополі.
4 квітня 2014. Засноване ТОВ "Видавнича служба УРАН".

2013

Грудень 2013. У Києві через оптичне з'єднання на швидкості 10 Гбіт/с до мережі УРАН підключено Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова НАМН України.
Липень 2013. Запроваджено сервіс реєстрації цифрових ідентифікаторів DOI, які надаються науковим публікаціям і використовуються, зокрема, в інформаційній системі CrossRef. DOI уможливлює автоматичне відслідковування в CrossRef зв’язків між публікаціями, зокрема тими, що цитують, та тими, яких цитують.
23 квітня 2013. Відбулися загальні збори Асоціації УРАН. Див. архів.
Квітень 2013. До проекту UniverFi долучено Національну академію державного управління при Президентові України (Київ).
Лютий 2013. На Центральному вузлі мережі УРАН впроваджена автоматична резервна система електроживлення на автономному генераторі.
Січень 2013. В рамках проекту “Наукова періодика України” створена інформаційна система Journals.URAN. Запроваджено новий сервіс, який дозволяє видавцю розгорнути повнофункціональний журнальний віртуальний сервер, який обслуговує повний “цикл життя” наукових журналів, від подання авторами рукописів до отримання статистичної та наукометричної інформації про опубліковані статті.